”Witaj, nieznajomy” ! Może szczyptę romansu i determinacji?


Czwarta część cyklu Ravenels ”Witaj, nieznajomy” Lisy Kleypas nie jest tylko kolejnym prostym romansem, po którego przeczytaniu nie pozostaje w czytelniku żadna specjalna refleksja. Książka ta z powodzeniem spełnia wszystkie wymagania, których może oczekiwać spragniony miłosnej historii odbiorca, lecz nie zamyka się przy tym na wniesienie swoją treścią wartości o wiele bardziej istotnych, tj. kobiecej ambicji i determinacji w dążeniu do celu pomimo przeciwności.

O autorce słów kilka

Lisa Kleypas, autorka książki ”Witaj, nieznajomy” jest twórcą wielu współczesnych romansów, zawierających się w cyklach, takich jak:

  • Ravenels,
  • Wallflowers,
  • Bow Street,
  • Zatoka Friday,
  • Capital Theatre,
  • Rodzina Hathaway.

Za swoją twórczość autorka jest bardzo doceniana, czego dowodem jest między innymi nagroda RITA, którego Lisa Kleypas została laureatką.

W książce Witaj, nieznajomy ze strony taniaksiazka.pl pisarka postanowiła zaczerpnąć inspiracji z historii pewnej realnej postaci, jaką była doktor Elizabeth Garrett Anderson. Nie bez powodu właśnie ta historia posłużyła za podstawę do napisania książki, bowiem przedstawia losy kobiety, która mimo przeciwności losu jakie nakładał ówczesny świat, zdecydowała się zostać pierwszą lekarką w Wielkiej Brytanii. Efektem tego wydarzenia okazało się zmienienie przepisów przez Brytyjską Izbę Lekarską, uniemożliwiających innym kobietom na następne dwadzieścia lat podjęcia się takiego samego kroku. 

Niesamowita determinacja ubrana w romans

Historia silnej, ambitnej i gotowej na wszystko kobiety nie jest oczywiście jedynym centrum książki ”Witaj, nieznajomy” Lisy Kleypas. Mowa tutaj o namiętnym romansie dwóch bardzo ciekawych i silnych zarazem osób. Garrett jest bardzo ambitną, niezależną kobietą, w której nie znajdziemy nic z kokietki. Ethan Ransom z kolei roztacza wokół siebie tajemniczą aurę, a przy tym jest niesamowicie szarmanckim łobuzem. Poznają się w dynamicznej sytuacji, gdzie Ethan ratuje panią doktor z opresji, mimo jej niezadowolenia, jak na niezależną kobietę przystało. Można jednak powiedzieć, że trafiła kosa na kamień, bowiem i Ethan do uległych nie należy, przez co ich relacja nabiera dodatkowej pikanterii.

Takie połączenie dwóch silnych charakterów, broniących się przed miłością, musiało dać spektakularny efekt, a zarazem pobudzić czytelnika do dalszych rozważań: Czy możliwe jest stworzenie wspólnej przyszłości, gdzie podstawą będzie zachowanie swoich tożsamości, a przy tym wzajemne zapewnienie wsparcia, szacunku i zrozumienia?

Książka i przemyślenia

”Witaj, nieznajomy” Lisy Kleypas okazuje się być bardzo interesującą pozycją, nie tylko ze względu na dynamiczną fabułę historii, ale na jej wartość merytoryczną, której doszukać się można w różnych aspektach. Jest to w końcu niesamowita historia ambitnej, niezależnej i zdeterminowanej kobiety, która w sposób oczywisty daje się poznać jako inspiracja, dla każdej osoby tego potrzebującej, a w dodatku zmusza do przemyśleń w zakresie połączeń konkretnych charakterów oraz tego, jakie efekty może to za sobą nieść.

Winobranie zdjęcie utworzone przez freepik - pl.freepik.com